Opis kotła PELLPAL 12 kW

Kocioł PellPal na pellet o mocy 12 kW przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 150 m2 a także podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania biopaliwa – pelletu drzewnego o średnicy od 6 do 8 mm.
Posiada wysoką sprawność sięgającą 90,3 %. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania ekoprojektu (EcoDesign). Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3 co daje możliwość uzyskania wyższego dofinansowania na wymianę kotła.
Kocioł wyposażony został w nowoczesny palnik QPELL, w którym bardzo wydajne spalany jest pellet. Całym procesem spalania, rozpaleniem, dostarczaniem odpowiedniej dawki opału do palnika a także pracą wentylatora nadmuchowego umieszczonego w palniku zajmuje się mikroprocesorowy sterownik PellPal PID Pellet – wyposażenie standardowe. Urządzenie grzewcze jakim jest kocioł PellPal 12 kW dostępne jest również ze sterownikiem PellPal PID – Kolor LCD z dotykowym wyświetlaczem.
Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie wzbiorcze jak również układzie zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL o mocy 12 kW

– znamionowa moc cieplna: 12 kW
– powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: do 150 m2
– sprawność cieplna: 90,3 %
– klasa energetyczna: A+
– ciśnienie robocze: 2 bary
– pojemność wodna kotła: 50 litrów
– maksymalna temperatura robocza: 85 OC
– pojemność zasobnika opału (pelletu): ok. 90 kg
– objętość zasobnika opału (pelletu): 140 litrów
– masa kotła bez wody: 210 kg

Wymiary kotła PELLPAL o mocy 12 kW

– szerokość korpusu kotła (-): 480 mm
– szerokość podstawy korpusu kotła (-): 560 mm
– szerokość zestawu (-): 1040 mm
– głębokość korpusu kotła (-): 462 mm
– głębokość kotła z palnikiem (-): 828 mm
– wysokość korpusu kotła (-): 1000 mm
– wysokość korpusu kotła z czopuchem (-): 1088 mm
– wysokość zestawu kotła i zbiornika (-): 1160 mm
– średnica czopucha (-): 127 mm
– króćce wodne instalacji: DN 25, 1 cal

Wymiary zbiornika na pellet:
– szerokość: 490 mm
– głębokość: 490 mm
– wysokość: 1160 mm
– otwór na ślimak: FI 63 mm
– grubość blachy: korpus 0,8 mm, nogi 2 mm

Budowa kotła PELLPAL 12 kW

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. Zbiornik opału znajduje się obok korpusu kotła z prawej lub lewej strony, posiada własne nogi i nie jest trwale połączony z korpusem.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach korpusu umieszczony jest nowoczesny palnik pelletowy QPELL. Opał dostarczany jest do palnika podajnikiem ślimakowym i zsypywany jest poprzez rurę spiro. Zastosowanie rury spiro zabezpiecza zbiornik z opałem przed przedostaniem się do niego ognia. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest na górze kotła i skierowany jest do góry.
Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Przed podłączeniem kotła do instalacji należy ustawić go na stablnym podłożu i wypoziomować za pomocą nóżek, w które wyposażone zostało urządzenie grzewcze i zbiornik na opał.

Orientacyjne nastawy sterownika PellPal PID Pellet

W prezentowanym dokumencie prezentujemy orientacyjne i optymalne nastawy jakie należy zastosować w swoim sterowniku PellPal PID Pellet współpracującym z kotłem PellPal o mocy 12 kW. Dokument można pobrać TUTAJ.

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL 12 kW:

– ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET: 11.000 zł brutto
– ze sterownikiem PELLPAL PID PELLET – LCD (dotykowy wyświetlacz): 12.300 zł brutto

Cennik usług serwisowych

Usługi serwisowe kotłów PellPal na pellet objęte są poniższym cennikiem:
– pierwsze uruchomienie: 400 zł netto / 492 zł brutto
– przegląd okresowy: 350 zł netto / 430 zł brutto
– dojazd do Klienta: stawka ustalana z serwisem
– roboczogodzina: 150 zł netto / 184,50 zł brutto – usługi poza standardowym zakresem obsługi