Opis kotła PELLPAL D 20 kW

Kocioł PellPal D o mocy 20 kW przeznaczony jest do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni od 160 do 200 m2 a także podgrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest do spalania drewna a stosowany opał w tym urządzeniu grzewczym to drewno w postaci polan umieszczanych w komorze palniska jednorazowo przed rozpoczęciem spalania.
Kocioł PellPal D o mocy 20 kW posiada wysoką sprawność sięgającą 90,9 %. W badaniach uzyskał klasę 5 według normy EN 303-5 oraz spełnia wymagania ekoprojektu (EcoDesign). Klasa energetyczna kotła to A+. Kocioł uzyskał bardzo niską emisję pyłów PM poniżej 20 mg/m3.
Kocioł może pracować w układzie otwartym wyposażonym w otwarte naczynie wzbiorcze jak również układzie zamkniętym przy wyposażeniu układu grzewczego w niezbędne elementy typu zewnętrzna wężownica schładająca, zawór bezpieczeństwa DBV 2, zawór zabezpieczenia termicznego SYR 5067, naczynie przeponowe. W zależności od wybranego sposobu zabezpieczenia należy zastosować odpowiednie elementy. Obowiązkowo układ w którym pracować ma kocioł wyposażony musi być w zbiornik akumulacyjny o pojemności minimalnej wynoszącej 840 litrów.

Podstawowe dane techniczne kotła PELLPAL D o mocy 20 kW

– znamionowa moc cieplna: 20 kW
– powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: od 160 do 200 m2
– sprawność cieplna: 90,9 %
– klasa energetyczna: A+
– ciśnienie robocze: 2 bary
– pojemność wodna kotła: 83 litry
– maksymalna temperatura robocza: 95 OC
– ciąg kominowy: 0,27 mbar
– masa załadunku opału: 10,5 kg
– masa kotła: 350 kg
– pojemność zbiornika akumulacyjnego: 840 litrów

Wymiary kotła PELLPAL D o mocy 20 kW

– szerokość korpusu kotła (B1): 438 mm
– szerokość kotła z króćcami i wziernikami (B): 626 mm
– głębokość korpusu kotła (L1): 670 mm
– głębokość kotła z rączkami i czopuchem (L): 1086 mm
– wysokość korpusu kotła (H): 1368 mm
– wysokość od podłogi do środka czopucha (H1): 1198 mm
– średnica czopucha (D): 177,8 mm
– króćce wodne do podłączenia miarkownika ciągu: DN 25, 3/4 cala
– króćce wodne instalacji: DN 40, G 1 1/2 cala

Budowa kotła PELLPAL D 20 kW

Korpus kotła i płaszcze zewnętrzne wykonane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm. Poszczególne elementy kotła wycinane są laserowo co zapewnia maksymalną dokładność i 100 % powtarzalność poszczególnych elementów, z których składa się dane urządzenie grzewcze.
Konstrukcja oparta jest o wymiennik z poziomymi kanałami konwekcyjnymi umieszczonymi w górnej części komory paleniska. W dolnej części kotła znajduje się palenisko wyposażone w ruszt żeliwny składający się z ułożonych obok siebie belek żeliwnych.
Kocioł wyposażony został w szczelnie zamykane drzwiczki umożliwiające obsługę kotła, załadunek opału, czyszczenie kanałów konwekcyjnych i komory spalania. W dolnych drzwiczkach zaprojektowana została klapka, której pozycja regulowana jest poprzez miarkownik ciągu powietrza Regulus. Wylot komina (czopuch) umieszczony jest z tyłu kotła. Króćce służące do podłączenia kotła do instalacji grzewczej znajdują się na górze kotła oraz w jego tylnej części. Na górze kotła znadują się również króćce służące do montażu miarkownika ciągu sterującego pracą klapki dopływu powietrza.

Sugerowana cena detaliczna kotła PELLPAL D 20 kW:

– z miarkownikiem ciągu powietrza REGULUS: 9.000 zł brutto